AKTUALNOŚCI, strona 1:
" Radość nie zna barier " - po raz XIX:)
24 czerwca 2026 - XIX Powiatowy Mityng Sportowo -Rekreacyjny "Radość nie zna barier" już za nami. Festiwal kolorów, różnorodności, uśmiechu, zabawy i odpoczynku. Zabraknie słów, by opisać ten dzień, niech więc obraz opowie jak było. Było rodzinnie, przyjaźnie i wzruszająco. Dzięki wsparciu PFRON, Stowarzyszeniu " Nasz Dom" i wielu innym darczyńcom, życzliwym ludziom wszystko się udało.



Karnawałowe wydarzenia- klimat walentynkowy
Dzień pracownika socjalnego
Nowy samochód dzięki wsparciu PFRON i Powiatu Lubartowskiego
W czwartek, 30 października odbyło się uroczyste przekazanie oraz poświęcenie nowego samochodu dla naszego Domu.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji wspierających realizację projektu – z ramienia PFRON Oddział w Lublinie Beata Krzywicka–Nowosad, a ze strony Powiatu Lubartowskiego Wicestarosta Fryderyk Puła, kierownik Wydziału Spraw Społecznych Jerzy Piekarczyk, kierownik Wydziału Inwestycji Beata Staszek- Góźdź. Poświęcenia dokonał nasz kapelan ksiądz Stanisław Kluska.
Zakup pojazdu został zrealizowany pod nazwą „AUTO SPRAWNI II” w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, w obszarze D.
Nowy samochód, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, znacząco poprawi komfort, bezpieczeństwo i mobilność mieszkańców placówki. Jego doposażenie przyczyni się także do podniesienia jakości świadczonych usług opiekuńczych.

Dofinansowanie z PFRON
Powiat Lubartowski pozyskał dofinansowanie na realizację projektu " Auto sprawni II '' w ramach " Programu wyrównywania różnic między regionami III" - obszar D, finansowanego ze środków PFRON.
Data podpisania umowy : 18 lipca 2025 r.
Całkowita wartość : 204 918,00 zł brutto
Dofinansowanie ze środków PFRON : 151 000,00 zł
Opis: W ramach zadania zostanie zakupiony 9-osobowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnością dla Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim .

" Radość nie zna barier " - po raz XVIII :)




Odpoczynek w Kozienicach
W dniach 02.06.2025 -06.06.2025 mieszkańcy naszego Domu spędzili miłe chwile w Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach. Czas wypełnił relaks, spacery oraz wspólne zwiedzanie. Piękne otoczenie i słoneczna pogoda sprzyjały odpoczynkowi i integracji. Były to dni pełne uśmiechu, wielu radości i niezapomnianych przygód.

Wielkanoc

Jubileusz 20 lecia powstania Domu




czytaj dalej... na temat: Jubileusz 20 lecia powstania Domu

















