Kronika 2013

I POWIATOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ ANDRZEJKOWEGO TENISA STOŁOWEGO

28.11.2013

I Powiatowy Turniej Andrzejkowego Tenisa Stołowego odbył się w Szkole Podstawowej w Ostrowie Lubelskim. Zawodnicy biorący udział w zawodach to: Uczniowie Szkoły Podstawowej, Młodzież Gimnazjalna oraz Mieszkańcy DPS.

W czasie zawodów nie było przegranych. Najlepsi mogli zająć „extra I miejsce", pozostali uczestnicy „pierwsze miejsce".

Z naszego Domu extra I miejsce zajął jeden z naszych podopiecznych. Otrzymał on puchar, dyplom oraz pamiątkową nagrodę.Pozostali uczestnicy również zostali równie dobrze nagrodzeni.

Nie zabrakło również dyplomów dla dyrektorów poszczególnych placówek oraz opiekunów z każdej drużyny.

Zdjęcia z turnieju zamieszczono w galerii.

Zabawa Andrzejkowa

Dnia 27.11.2013 została zorganizowana w naszej placówce zabawa andrzejkowa. Uczestniczyli  w niej nie tylko nasi mieszkańcy. Do organizacji oraz wspólnej zabawy przyłączyła się grupa wolontariatu działająca przy Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim oraz personel dyżurujący. Oprócz  wspaniałej zabawy tanecznej nie zabrakło również wróżb. Nasi mieszkańcy w takich wróżbach bardzo chętnie uczestniczyli. Cała zabawa przyniosła im wiele uśmiechu i zadowolenia.

Zdjęcia zamieszczono w galerii.

Zakopane

Wycieczka do Zakopanego 01-04.10.2013

Podczas wycieczki nasi podopieczni mieli możliwość zwiedzenia wielu ciekawych atrakcji jakie niosą ze sobą  nasze "piękne góry".

- spacer po Krupówkach

W drodze powrotnej zatrzymano się w Inwałdzie gdzie zwiedzono Park Miniatur.

Zdjęcia z wycieczki zamieszczono w galerii.

XIV Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 24.10.2013 grupa podopiecznych pod opieką p. Magdaleny Waszczuk udała się na XIV Turniej Tenisa Stołowego, który odbył się w Krasnymstawie.

Z naszego DPS  uczestniczyły w nim 4 osoby:

Po zaciętej walce II miejsce zajęła podopieczna z naszego DPS i przywiozła ze sobą srebrny medal i dyplom.

Pozostali uczesnicy byli z rozgrywek również  bardzo zadowoleni. Dostali dyplomy i słodycze.

IV Towarzyski Turniej Warcabowy w Lubartowie

18.09.2013

W IV Towarzyskim Turnieju Warcabowym w Lubartowie udział wzięło 5 naszych podopiecznych. Impreza została zorganizowana przez ŚDS w Lubartowie i  Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych LIBRA. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli z przeciwnikami z innych Domów Pomocy Społecznej Przywieźli z turnieju dyplomy i ciekawe upominki.